Mesaj Scris de Ziko Joi Sept 13, 2012 9:11 am

Admin
    Admin

Reclamatii FRH Empty Re: Reclamatii FRH

Mesaj Scris de Alex_fcsb Joi Sept 13, 2012 10:19 am

Ziko a scris:Reclam echipa Hax Fiction pentru nerespectarea regulii 3 Man Defence,se poate vedea in repriza a doua cum Bommi(Ukraine) nu respecta aceasta regula.Sicaneaza adversarul iar acesta este influentat de el,daca adaugati un jucator strain regulii 3 Man Defence prima data invatati-l sa o respecte. Tot meciul este aici http://www.haxballtube.com/watch/ad1ca2ad9b (dar in principal repriza a 2-a este cea cu pricina).

SENTINTA COMISIEI FRH:
    Scorul ramane 0-1 iar jucatorul Bommi a primit o avertizare!

Mesaj Scris de AkN Dum Sept 16, 2012 11:12 am

Echipa Hax Fiction acuza jucatorul juice din Black Shadow's ca are macro.
    Alex_fcsb
    Alex_fcsb
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de Alex_fcsb Lun Sept 17, 2012 10:42 am

AkN a scris:Echipa Hax Fiction acuza jucatorul juice din Black Shadow's ca are macro.
    RECLAMATIE RESPINSA !! by comisia FRH
    Seful
    Seful
    Streamer
    Streamer

Mesaj Scris de Seful Mar Sept 18, 2012 10:25 am

Reclamam echipa H.C. Moldavian ca a parasit meciul cand acesta era in desfasurare. Dorim sa castigam cu 3-0 la masa verde pentru ca au incalcat regulamentul.
    Stiu foarte bine regulamentul si cred ca toti il stiti dar sa dam cateva citate din regulament daca totusi sunt unii care nu stiu.

Cei de la H.C.Moldavians spun ca trebuia neaparat sa ne dam gol si daca nu ne-am dat au iesit din meci si de aceea am scris cu rosu aceea parte ce nu le da dreptate. Nu este obligatoriu sa ne dam autogol, citez din regula acuma "fair play ar fi sa ne dam, insa acest lucru tine de caracterul si corectitudinea fiecaruia". Nu sunt certat cu nimeni de la Moldavians si nici caracter infect n-am dar intr-un asa meci cu o asa miza mare este foarte importanta aceasta victorie pentru echipa, recunosc am echipa slaba acest sezon si nu dadeam noi gol in cele 5 minute ramase de aceea nu am acceptat sa ne dam autogol, pedeoparte nici macar nu pierdeau meciul, cu acel gol pe care l-am dat ca perkins a avut spike era scorul de 2-2 si inca mai aveau sanse sa ne bata.

Acum sa dau un alt citat din regula prin care am cerut victoria la masa verde

Victoria la masa verde (3-0) va fi acordata in urmatoarele situatii:

•o echipa nu se prezinta

•o echipa refuza sa joace meciul

•o echipa are mai putin de 3 jucatori

•motive disciplinare sau alte incalcari ale regulamentului!

Am scris cu rosu subpunctul prin care cerem victoria la masa verde regulamentara, adica acela ca cei de la H.C. Moldavians au refuzat sa mai continue meciul cand acesta era in desfasurare.

Mesaj Scris de Dynamix Mar Sept 18, 2012 10:59 am

Am pus reluarea completa, ca sa fie clar ce s-a intamplat la gol (15:40).

Cred ca Seful a inteles gresit regulamentul sau a citit doar pasajele care considera el ca ii avantajeaza echipa in aceasta situatie. Cand se marcheaza in urma unui spike clar, cum s-a intamplat aici, daca esti fair-play dai golul inapoi pentru ca partida sa poata continua. Daca nu esti fair-play, atunci se apeleaza la instantele superioare, nu e nimeni obligat sa continue jocul.

Atunci cand situatia o cere, o partida poate fi intrerupta pentru a contacta un membru al comisiei FRH. Dupa primirea unui raspuns oficial, partida va fi reluata din minutul in care a fost intrerupta.
    ...
    Lag spike-urile fac parte din joc si uneori trebuie acceptate, dar supraveghetorul are dreptul de a pune pauza atunci cand conditiile de joc sunt prea dificile. In cazul in care se marcheaza un gol in urma unui lag spike evident, fair play ar fi ca echipa care marcheaza acel gol sa isi dea autogol, insa acest lucru tine de caracterul si corectitudinea fiecaruia. Daca situatia o cere, supraveghetorul va interveni!

Echipa noastra a parasit camera pentru ca unii (nu toti) dintre adversari nu au dorit sa ne dea golul inapoi si timpul trecea degeaba.
    Seful
    Seful
    Streamer
    Streamer

Mesaj Scris de Seful Mar Sept 18, 2012 12:15 pm

...

Vad ca ai ingrosat cu negru "daca situatia o cere,supraveghetorul va interveni". Stiam si aceasta propozitie dar nu am pus-o in postul meu de sus cand am citat din aceasta regula fiindca nu a existat niciun supraveghetor la meci. Dupa cum se vede pe replay, pe camera era doar livestreamerul yony, singurul supraveghetor care putea fi era Alex_fcsb dar acesta nu a fost asa ca nu a existat niciun supraveghetor deci toata ingrosarea aceea nu are niciun sens in aceasta situatie.

Iar din primu paragraf pe care l-ai scris adica cel cand daca nu esti fair play se apeleaza in instanta nu este adevarat. Exista o regula speciala scrisa cu fair play pe care am scriso in postul de mai sus si scrie ca este alegerea adversarului, nu ca se apeleaza in instanta. Iar voi cel mult puteati sa continuati meciul, se decidea invingatoarea iar apoi sa faceti o reclamatie aici daca nu va convenea ceva si apoi in comisie se decidea daca meciul se reia dintr-un minut sau se accepta scorul final, nu sa iesiti in timpul unui meci ceea ce nu este regulamentar

...

Meciul se va mai continua inca 4 minute de la scorul de 2-1 deoarece jucatorii echipei TLB au recunoscut ca a fost spyke,acest lucru fiind vizibil si pe rec si pe stream iar eu ca administrator pot intervenii cand se intampla un astfel de incident nonfair-play!Acest site incurajeaza jocul FAIR PLAY !!!!

Mesaj Scris de Alex_fcsb Lun Oct 08, 2012 9:11 am

yony a scris:Reclam jucatorul wawamax din echipa High Level ca are MACRO! Cer analizarea fazelor si castigarea meciului cu 3-0+excluderea jucatorului wawamax din competitie.